מה היא פשיטת רגל ומדוע מומלץ להשתמש בשירותיו של עורך דין פשיטת רגל

עורך דין פשיטת רגל

אנחנו מכירים את המושג פשיטת רגל ומקווים שזה לא יקרה לנו, אבל בעלי עסקים רבים נקלעים למצבים של חובות גדולים שהברירה היחידה שלהם היא להכריז על פשיטת רגל. אז מה זה בעצם בדיוק פשיטת רגל ואיך עורכי דין פשיטת רגל יכולים לעזור לכם במקרה שאתם צריכים להכריז על פשיטת רגל?

עורך דין פשיטת רגל
עורך דין פשיטת רגל

מי יכול להכריז על פשיטת רגל?

פשיטת רגל יכולה להיות מוכרזת על ידי כל אחד מהצדדים – על ידי החייב ועל ידי הצד שחייבים לו. מדובר בתהליך שבו נותנים אפשרות לחייב להתחיל מחדש, תהליך שבו בודקים את כל הנכסים שלו על מנת לפרוע באופן יחסי ככל האפשר את החוב, כאשר שאר החוב נמחק. למעשה מדובר בהליך מדוקדק, מורכב ומפורט, והמצאותו של עורך דין פשיטת רגל היא חשובה מאוד והכרחית על מנת לבצע את ההליך הזה בצורה הטובה ביותר עבור כל אחד מהצדדים.

מה ההשלכות של פשיטת רגל?

לפשיטת רגל יש השלכות שאותן כדאי לקחת בחשבון, אם כי לרוב מי שמכריז על פשיטת רגל עושה זאת מאין ברירה, כאשר ההשלכות אינן פקטור.
אך בגלל אופי הפעילות הכלכלית, לדוגמא, לא ניתן יהיה לקחת הלוואה מהבנק מאחר והבנק יודע כי לוקח ההלוואה התנהל בצורה כלכלית שהיא בעייתית, בעבר. רק לאחר תקופה שבה האדם יתנהל בצורה כלכלית נכונה ויציבה ויתקדם עם הדף החדש שיצר, תיתן לו הזדמנות לקחת הלוואה ולהתנהל כלכלית כרגיל.

האם ניתן לפתוח עסק חדש כפושט רגל?

התשובה היא כן. אחת הזכויות של פושטי רגל היא האפשרות לפתוח תיק עוסק פטור או עוסק מורשה, וזאת מכיוון שהמדינה אינה מעוניינת שפושטי הרגל ישקעו במצבם הכלכלי החדש, אלא יוכלו להשתקם, לעמוד על הרגליים ולפרנס את עצמם. המדינה אינה מענישה את פושטי הרגל אלא נותנת להם סיכוי אמיתי להתחיל חיים חדשים.

מדוע חשוב להשתמש בשירותיו של עורך דין לענייני פשיטת רגל

כאמור, פשיטת רגל היא תהליך מורכב. הימצאותו של עורך דין פשיטת רגל היא לא רק מומלצת אלא היא חובה, על מנת שינווט אתכם במסדרונות התהליכים המורכבים וישיג את התוצאות האופטימליות ביותר, עבורכם. כאשר מחפשים עורך דין פשיטת רגל, מומלץ לפנות אל משרד המתמחה בהליכי פשיטת רגל ובעל ניסיון במספר רב של תיקים.

לאחר תהליכי פשיטת הרגל, כל בעל עסק יכול לפתוח לעצמו דף חדש ולהעמיד את עצמו על הרגליים לקראת בניית עתיד חדש – כלכלית ואישית.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים !

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest